اموزش بهینه کردن لینک های داخلی چیست؟

اموزش لینک های داخلی چیست

What internal links

از مهمترین بخش های آموزش سئو است که امروزه دیده شده استفاده از ان خیلی درست انجام نمیشود یا انقدر استفاده میشود که از اهمیت ان کم میکند یا اصلا استفاده نمیشود لینک های داخلی که در بطن متن به صورت انکر تکست قرار میگیرد.

کجا از لینک های داخلی استفاده کنیم؟

استفاده کردن در ایتدای متن میتواند تاثیر بیشتری داشته باشد مرتبط بودن لینک با مطلب گذاشته شده از موارد دیگر است استفاده بیش از حد اثر ان را کم میکند سعی کنید به صورت سینوسی از این  استفاده کنید استفاده به صورت رنگی خاص و… میتواند تاثیر گذار باشد .سعی کنید بیشتر از 3 لینک در یک مطلب استفاده نکنید .میتوانید انالیز انها را  در گوگل وب مستر تولز ببینید

مزایای استفاده از لینک های داخلی:

باعث میشه مطالبی که دیده نمیشود بهتر دیده شود ضریب بازگشت یا زمان ماندگاری در سایت را افزایش میدهد که بسیار مهم است کاربر را کنجاو میکند رنک مطالب را بین صفحات تقسیم میکند به موتورهای جستجو کمک میکند مطالب مرتبط و مهم سایت را بهتر شناسایی کنند بعضی دوستان با استفاده از لینک های داخلی میتوانند رتبه ان مطلب را بالا بیاورند.

انالیز سایت های بزرگ:

انالیز این سایت های نشان میدهد که انها همواره  برای بهبود رتبه کلمات کلیدی خود استفاده کرده اند و بعضی مواقع به سایت های بزرگ مرتبط به موضوع به صورت نوفالو لینک داده اند تا به ربات ها بفهمانند مطلب ما معتبر است .

علاقه گوگل به لینک های داخلی:

ربات های گوگل همواره link داخل بطن متن را پیدا کرده و تحلیل میکنند چون به مطلب حالت طبیعی تری میدهد شما وقتی مطلبی میگذارید نباید ربات محور باشد باید انسان محور باشد الگوریتم های جدید درصد واقعی بودن یا انسانی بودن یک مطلب را بررسی میکنند مثلا میبینند شما در مطلب لینک های داخلی از کلمات مرتبط مثل انکر تکست کلمات کلیدی ,مطلب سایت ,متن و … استفاده کرده اید ایا  مرتبط با موضوع هستند  مصنوعی یا یکنواخت هستند پس باهوش باشید.

چند روش برای استفاده مناسب:

من بارها دیدم در سایت ها دوستان از links های داخلی که مطالب انها رتبه خوبی دارند یا بازید خوبی داشته اند استفاده میکنند سعی کنید مطالبی که زیاد درگیر نشده اند را استفاده کنید و چرخه سایت را از کار نیاندازید و به ربات ها بگویید تمام مطاب سایت مفید است نه فقط یک مطلب نه دامنه ی خاص و برخی دیگر هم با افراط  سایت خود را رو به اسپم بودن میبرند بارها دیده شده است که بعضی دوستان فقط از یک  لینک در 3000 مطلب استفاده کرده اند تا در ان مطلب سایت را بهینه کنند که کاملا اشتباه است.وقتی شما میدانید یک مطلب درصد بیشتری برای کسب صفحه اول موتورهای جستجو زا دارد از links های داخلی مهم تری استفاده کنید تا ان مطلب بیشتر رنک بگیرد و توجه بیشتری را شامل شود.

اشتباه رایج :

بعضی از دوستان میگویند ما مطلب بیشتری تولید میکنیم تا لینک های داخلی بیشتر در عوض رتبه های خوبی داشته باشیم این کاملا اشتباه است چرا چون وقتی شما مطالب بی کیفیت را دارید که در صفحه 5 وجود دارد وقتی یک مطلب مفید و غنی در سایت قرار میدهید موتورهای جستجو شاید کمتر به مطلب شما بها بدهند یا اصلا لینک های داخلی ان مطالب شاید تاثیر ناچیزی داشته باشند به خاطر همین است بعضی وقتها مطالب مختلف اما مرتبط را جستجو میکنید میبینید همیشه یک سایت وجود دارد در کنار بقیه سایت ها یا چند سایت!!!! خوب این سایت مطالب تکراری و خسته کننده ان شاید ناچیز باشد پس عجله نکنید.

وجه تمایز لینک های داخلی و بک لینک چیست:

بک لینک چیست به معنای links های یک طرفه است که از سایت دیگر به شما داده میشود اما  داخلی به links های گفته میشود که از صفحات مطالب به بقیه صفحات مطالب یا دامنه اصلی داده میشود چرا میگویند links داخلی موثر تر هستند چون شاید شما هیچ سایتی را پیدا نکنید که از شما قوی تر و دارای دامین اتوریتی و پیج اتوریتی بیشتر باشد تا به شما لینک بدهد پس linki که به خودتون میدهید تاثیر بیشتری دارد!!!طبق ازمایش که انجام شده بود توسط توانسته شده بود یک مطلب با کلمه رقابت نسبتا خوبی به رتبه های اول برسد پس انها را جدی بگیرید.

What internal links

 

چطور لینک  داخلی هدفمند تولید کنیم:

مطالبی که برای شما مهم است را انتخاب کنید و به انها لینک بدهید مرتبط بودن,بیش از اندازه استفاده نکردن ,بولد و رنگی بودن را رعایت کنید خیلی این مهمه حالا که  با چه واژه ای یا کلمه ای لینک کنیم سعی کنید دقیقا همان عنوان مطلب نباشد!!! مثلا اگر مطلب بهینه سازی سایت چیست بود با کلمه کلیدی تعریف بهینه سازی سایت چیست و چگونه است  از چند واژه استفاده کنید خود را جای کاربر بگذارید ایا این  کلیک میخورد ایا این موضوع مرتبط یا محبوب یا جذاب است سعی کنار در کنار جایی که مفهوم یک کلمه ناقص است استفاده کنید تا بیننده مجاب به رفتن به ان شود به صفحات مختلف لینک دهید چون همان صفحات هم به صفحات دیگر وصل شده اند تک بعدی نباشید سعی کنید روند طبیعی بودن و تکراری نبودن را رعایت کنید.

نتیجه و جمله اخر:

خیلی از دوستان دیده شده که روی لینک بیلدینگ افراط میکنند و نه محتوا ایجاد میکنند و نه لینک های داخلی سعی کنید تعادل را بین  داخلی و محتوا و بک لینک برقرار کنید تا مجازات یا جریمه نشوید مطالب طولانی تر بنویسید تا links داخلیتان طبیعی تر جلوه دهد از link داخلی به صورت نوفالو به سایت های معتبر مرتبط links دهید تا به مطلب خود اعتبار بخشید امیدوارم مطالبی که تمام ان تایپ و تجربیات بنده است مفید بوده باشد موفق باشید.

14 دیدگاه در “اموزش بهینه کردن لینک های داخلی چیست؟

 • این سایت که آدرسشو براتون نوشتم نه مطلب داره، نه نکات سئو رو رعایت کرده، نه بک لینک داره، نه بازدید داره. اونوقت اومده صفحه اول یک کلمه کلیدی خاص. چطور بدون رعایت هیچ کدوم از نکات سئو این کار رو کرده؟

  • سلام چرا محتوا فقط متن نیست بک لینک هم داره یک سال هم هست فعالیت میکنه و تمرکز موضوعی هم داره.اقا محمد شما تماس بگیر کامل برات توضیح میدم.

 • سلام علی جان.
  مدیر سایت یکی دوتا هستم چند وقت پیش مکاتبه ای داشتیم اگه خاطرت باشه متاسفانه به دلیل کمبود امکانات نتونستم جواب ایمیلت رو بدم !
  مطلب خیلی خوبی بود فقط این دو مورد هم اضافه بشه 20 عه :
  آیا لینک های داخلی بیش از حد , مضر هستند ؟
  لینک سازی داخلی توسط افزونه هایی مثل Tags link که با استفاده از تگ و لینک دهی کلمات مشابه در متن و ممکن هست آنکر تکست زیاد یا کلمات زیادی با لینک داخلی به یک url ثابت از سایت , مضر باشه ؟!!

 • سلام
  اینکه سایتی که تازه تاسیسه مطلبی رو بذاره که عین اون مطلب رو سایتای دیگه عینا ده روز قبل گذاشتن و بیاد اولین سایت تو سرچ گوگل آیا طبیعیه ؟
  البته نه یه مطلب
  بلکه هر مطلبی که میذاره !

  • بله عجیب اما احتمالا حذف بشید و گوگل هنوز تشخیص نداده سایت کپی کننده کی هست.

 • سلام یه سوال داشتم.تعداد مطالب سایت من زیاده و اگه بخواهم درون همشون لینک های داخلی و دیگر مطالبم رو بذارم ، وقت زیادی از من گرفته میشه.اگه از افزونه های لینک های داخلی استفاده کنم و به مطالبم لینک دهم ، آیا گوگل به همان میزان ارزش قائل است و آیا تاثیر گذاره؟
  چون که وقتم برام خیلی مهمه میخواهم ببینم اصلا این کار به صرفه تر از تولید محتواهای بیش تر برای سایتم هست یا نه؟

  • تولید محتوا کاری به لینک های داخلی نداره لینک های داخلی و محتوا هر کدام جداگانه روی سایت تاثیر میگذارند نه اگر به صورت دستی انجام شود طبیعی تر و بهتر است موفق باشید.

 • خیلی ممنونم از جنابعالی بابت مطالب مفیدتون ، ممنون میشوم سایت بنده رو بررسی فرمایید که در بحث لینک سازی داخلی مشکلی دارد یا خیر و اگر مشکلی دارد چگونه برطرف نمایم و ممنون میشم یه نگاه کلی به سئوی سایت هم بندازید و وضعیتش رو بهم بگید . با سپاس فراوان

 • سلام حدود ٦ و ٧ ماهه از عمر سايتم مي گذره و اشتباهي كه تا الان انجام دادم اين بود كه توي همه ي مطالبم از چنتا كلمه ي كليدي خاص استفاده كردم . حالا الان اومدم از اول دارم عوضشون مي كنم و لينك هاي قبلي رو پاك مي كنم و به مطالب مختلف و مرتبط به مطلب لينك مي دم . ولي چند روزيه كه سايتم ناپديد شده حالا چيكار كنم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *