سئو سایت لینک های منبع

سئو سایت لینک های منبع

seo-site-source-link

آموزش سئو سایت فقط مربوط به یک سری مطالب کلی نمیشه و اگر بخوای به طور دقیق به ان نگاه کنید بسیار گسترده است مخصوصا رفتار شناسی خزنده و ربات های گوگل که مربوط به هوش مصنوعی میشود امروز قرار مبحث بسیار جالب لینک های منبع بحث کنیم که اصلا این لینک های منبع همیشه مفید است ایا گوگل همیشه متوجه میشود چگونه مطالب خود را به اسم خود در گوگل ثبت کنیم بحث میکنیم سئوال خیلی از دوستان اینه که لینک منبع در کجای و به شکل باید باشد.

1-سئو سایت لینک های منبع اخر مطلب

یکی از معروف ترین روش های ذکر منبع استفاده از لینک منبع مطلب در اخر مطلب است که به رشد سایت و مطلب شما بسیار کمک میکنه ازطرفی از لجاظ اخلاقی باید شما لینک مطلبی که از ان سایت کپی شده است را ذکر کنید چرا که کمک به همدیگر برای رشد بیشتر میکنیم حال چند سئوال به وجود می آید که مثلا به جای قرار دادن لینک فقط اسم سایت را به عنوان منبع موضوع خود قرار دهیم ببینید گوگل نقاط نقص زیادی دارد بارها شده که گوگل نتوانسته است ذکر منبع را تشخیص دهد و مطلب سایت اصلی را کپی فرض کرده است پس استفاده با نام سایت میتواند کمی غیر حرفه ای باشد و فقط رفع تکلیف باشد .

2-لینک منبع را کجا قرار دهیم

مت کاتز اعلام کرده حتما نباید لینک منبع را در اخر مطلب قرار دهید میتوانید در ابتدای متن یا در اخر بندهای ابتدای قرار دهید اما به طور کلی قرار دادند لینک منبع باید به شکل مملوس باشد خوب سئوال اینجاست چرا ما با قرار دادن ذکر منبع رتبه نمیگیریم و ورودی نداریم یا ذکر منبع حتما باید لینک ان فالو باشد کدام مطالب را کپی کنیم ایا هر مقاله میتواند مفید باشد برای قرار دادن در سایت.

3-مطالب با لینک منبع همیشه مفید نیست

آموزش سئو سایت شما سایتی را فرض کنید که مثلا بسیار فعال است و مطالب با کیفیتی را ارسال میکنند و در رتبه بندی مطالب رتبه بسیار خوبی دارد حال اگر این سایت یک مطلب را کپی کرد و ذکر منبع قرار داد خوب این مطلب هم رتبه میگیرد اما سایتی که تمام مطالب ان کپی است جتی با ذکر منبع نباید توقع داشته باشد جتما رتبه خوبی داشته باشد و ورودی بگیرد از طرفی تراست رنک سایت های که مطالب را کپی میکنند حتی با ذکر منبع خیلی کم است و اگر مطلب جدیدی قرار دهند از سایت های دیگر مطالب انها رتبه خوبی نمیگیرد پس این روش که مثلا دامنه میخریم مطالب کپی قرار میدهیم با ذکر منبع رتبه میگیریم تا حدی رد میشود و میتوتن گفت ذکر منبع زمانی مفید است که موردی باشد نه همیشگی و نکته بسیار مهم دیگر اینه که منبع شماست کیست از چه سایتی کپی کنیم اگر مثلا از سایت معتبری مطلب کپی کنید و ذکر منبع قرار  دهید این میتواند بسیار مفید تر باشد تا از یک سایت اسپر مطلب بگذارید پس یادتان باشد سعی کنید از سایت های مرتبط معتبر با موضوع سایت خودتان مطلب قرار دهید که سایت شما هم رشد کند.

4-کپی مطالب با ذکر منبع برای منبع مفید است

خیلی وقت بعضی سایت از اینکه مطلبشون با ذکر منبع هم کپی بشه احساس خوبی ندارند اما یکی از روش های گرفتن لینک طبیعی ایجاد محتوا قوی و گرفتن لینک از طریق ذکر منبع چند نکته مفید وجود دارد برای کپی مطالب باذکر منبع هم سایت اصلی رشد میکنه و مطالبه مفید دیده میشه و همه استفاده میکنند چون یک مطلب باید واقعا خوب باشه که کپی شه هم سایت کپی میتواند مطلب قرار دهد با ذکر منبع هم دو سایت رشد خواهند کرد با توجه به نکات بالا یعنی بعضی مواقع مطالب کپی قرار دهید پس سعی کنید اگر سایتی مطلب بنویسید که انقدر کامل و قوی باشد که با ذکر منبع کپی شود و باعث رشد سایت شما شود نکته مهم دیگر از مقالات مطالب رتبه دار استفاده کنید که معتبر محسوب شده پیش چشم گوگل هم کامل تر است هم ذکر منبع به یک سایت معتبر داده میشود که میتواند باعث رشد سایت شما هم شود البته همه میدانند که محتوا کیمیاست و میتوان گفت بار قدرت یک سایت مطالب و محتوا بهینه سازی شده ان است که به سایت یک شکل خوب و قدی را میدهد پس سعی کنید تا جایی که میتوانید مطلب اختصاصی و منظم قرار دهید و بدانید یک مطلب موفق بهتر از 10 مطلب کپی شده است و این اصل را رعایت کنید دوستان برای حمایت از ما مطالب قرار دهند در سایتشون که بقیه بازدید کننده ها استفاده کنند نکته داشتین خوب ایمدوارم مطلب مفید بوده باشی بازم رسیدیم به اخر مطلب.

4 دیدگاه در “سئو سایت لینک های منبع

 • سلام و تشکر از سایت خوبتون.
  من تو سایتم یه قسمت دارم به عنوان “اخبار” که اخبار مربوط به حوزه ی کاریم رو از چنتا سایت خبرگزاری گلچین میکنم و برای راحتی کاربرای سایتم تو سایت میارم. چون سایت من سایت انجمن صنفی هست. شرکت های عضوم میان به سایت سر میزنن و دوست دارن اخبار حوزه ی کاریمون رو اونجا ببینند. چکار باید کنم که هم به سئوم کمک کنه و هم مشمول جریمه نشم؟ کاری که الان دارم میکنم اینه که کل مطلب رو داخل کد میزارم. و آدرس دقیق اون خبر رو تو ویژگی میارم .مثل :

  و انتهای خود متن هم منبع میزنم و به سایت اصلی اون نوشته لینک میدم. مثلا منبع : شانا ( با لینک به )

  اگه راهنمایی کنید که چکار کنم جریمه نشم ممنون میشم.

  • سلام دوست عزیز به دامنه اصلی لینک ندهید به همان صفحه که مطلب را برداشتید لینک بدهید موفق باشید.

   • سلام. ممنون. با این کار نمره ی منفی ای که بهم تعلق نمیگیره؟ و اینکه اصولا این کار کمکی به سایت من میکنه؟؟

    • به ظور کلی کپی مطالب سایت های دیگر به صورت مداوم مناسب نیست و اگرم استفاده میکنید باید لینک منبع قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *