روش های ایندکس سریع مطالب در گوگل

روش های مهم ایندکس شدن سریع مطالب

quick-index-of-contents/

سلام از سئو امروز قرار درباره ی در گوگل صحبت کنیم همان طور که میدانید ایندکس سریع مطالب باعث امیدواری و کپی نکردن مطالب توسط سایت های اسپمر و زودتر دیده  شدن مطلب میشود مثلا برای سایت های خبری یا مجله ای یا اموزشی خیلی این اموزش مهم است پس با ما همراه باشید.

 

1-نقشه سایت یا sitemap.xml

طبق ازمایشی که بنده روی یکی از سایت های دوستان انجام داده ام بعد از اینکه سایت یک مدت در گوگل وب مستر تولز ثبت شده مثلا ده روز مطالب ایندکس نمیشود تا ما نقشه سایت را معرفی کردیم ظرف 48 سایت تقریبا 45 درصد سایت ایندکس شد و به قدرت و اهمیت نقشه سایت در ایندکس سریع مطالب پی بردیم پس نقشه سایت را حتما معرفی کنید میتوانید از دو افزونه  wordpress seo by yoast  و google xml sitemaps  استفاده کنید.

2-گذاشتن مطلب به صورت منظم مثلا هر روز ساعت 9 صبح :

گذاشتن مطالب به صورت منظم باعث افزایش چشمگیر سرعت ایندکس مطالب میشود اگر دقت کرده باشید در اکثر افزونه های نقشه سایت از شما زمان به روز رسانی سئوال میکنه این کار باعث میشه ربات موتورهای جستجو گر نظم خاصی گرفته و در یک ساعت خاص حتما به سایت شما سر بزند.

3-لینک های اجتماعی یا بک لینک ها:

سعی کنید مطالب خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا مطلب شما زودتر به گوگل پینگ داده شود به قول معروف از طریق شبکه های اجتماعی دیده شود میتوانید از لینک بیلدینگ چیست برای مطالب با رقابت نسبتا بالا استفاده کنید که سرعت و رتبه خوبی برای شما به ارمغان بیاورد.

4-لینک های داخل سایت:

بارها گفته ام باز هم میگم لینک های داخلی را جدی بگیرید!!! استفاده درست از لینک های داخل بطن متن میتوانید کمک خیلی خوبی برای بهینه سازی سایت و بالا بردن رتبه مطالب سایت  و.. شود سعی کنید مطالب جدید را داخل مطلب لینک کنید سعی کنید ربات ها را با لینک های داخلی به سرعت ایندکس شدن مطالب کمک کنید چون ربات ها به لینک های که  در بطن متن قرار میگیرند توجه قابل توجه ای دارند.

5-بهینه سازی سایت:

سایت های که سرعت کندی دارند یا خیلی دیر لود میشوند ضرر بدی به بهینه سازی سایت وارد میکنند از طرفی بزدید کننده را خسته میکنند و از طرفی باعث میشود سایت شما ناقص بررسی شود توسط ربات ها چون انها زمانی کمی در سایت شما میمانند بهینه کردن عکس های سایت که کمک به سرعت  سایت و تعریف ان عکس که اگر عکس باز نشد ان تعریف توسط ربات خوانده شود و بهینه کردن صفحاتی که ارور 404 میدهند میتواند به سرعت ایندکس مطالب بیافزاید.

6-دامنه شما:

دامنه برای شروع سایت خیلی مهم است بعضی دوستان میگویند مطلب ما در طی یک هفته ایندکس شد بعضی دوستان 24 ساعت و بعضی از دوستان میگویند هنوز مطالب ما بعد از مدت ها ایندکس نشده واقعا چرا؟ دلیل ان به خاطر عمر دامنه بک لینک های ان فعالیت گذشته ای ان پس برای انتخاب دامنه سعی کنید دامنه مرتبط با کار خود با اسم مناسب و طول عمر خوب و بک لینک های قوی دارا باشد تا باعث سرعت بخشیدن به سرعت ایندکس مطالب شود البته دامنه های .ir دامنه های ملی هستند بهتر اند.

7-محتوایی قوی:

واقعا چرا محتوا اهمیت دارد ببینید وقتی شما یک مطلب میگذارید که در صفحه اول قرار میگیرد با یک سایتی که مطلالب ان در صفحه 10 است متفاوت است چون گوگل به مطلب جدید شما اهمیت بیشتر میدهد در واقع نوعی شما را یک برند میداند که مطالب بسیار مهم و مناسبی در سایت شما به اشتراک گذاشته میشود پس محتوا را هرگز فراموش نکنید.که از تکنیک های “سئو سایت” است

8-استفاده از fetch as گوگل وب مستر تولز:

خیلی دوستان از اینکه مطالب انها کپی میشود و چون سایت اسپمر قدرت و قدیمی تر نسبت به سایت انهاست و سایت انها اسپمر شناخته میشود مینالند شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که سایت های مطالب شما را دقیقا برداشته و در صفحات اول قرار گرفته اند اما اصلا سایت شما در جستجو دیده نمیشود!!! نمیتوان گفت با ابزار fetch as میتوان 100 درصد جلوی این بی قانونی را گرفت اما میتوان درصد قبل توجهی به اصلاح این اتفاق ناپسند کمک کرد ابزار fetch as ابزاری است که به شما کمک میکند که مطالب خود را سریع به ربات ها معرفی کنید که انها میتوانند به دو روش یکی فقط لینک داده شده یی هم لینک هم محتوا و لینک های داخلی را بررسی کنند و به سرعت ایندکس مطالب کمک کنند البته روش دوم در ماه محدودیت 10 دفعه استفاده و روش اول محدودیت 500 دفعه در ماه را دارند شما باید برای استفاده از این ابزار از طریق عکس زیر کمک بگیرید

Fetch-as-Google

شما برای معرفی مثلا در این پست quick-index-of-contents/ ‎  را قرار داده و کلید fetch را بزنید اگر درست انجام دهید کنار لینک رنگ سبز میشود و شما روی دکمه submit to index  کلیک کرده دو گزینه crawl only this url  که بررسی ساده سایت و crawl this url and its direct links که معنی بررسی کامل صفحه است استفاده کنید.

9-پینگ دادن:

یعنی به ربات ها گفته شود که ما مطلب جدیدی در سایت قرار داده ایم خیلی از افزونه های نقشه سایت این کار را انجام میدهند که افزونه google xml sitemaps که شما با قرار دادن مطلب جدید به گوگل پینگ ارسال میکند که میتواند تاثیر قابل توجه روی سریع ایندکس شدن مطالب سایت در گوگل میشود.

 

 

2 دیدگاه در “روش های ایندکس سریع مطالب در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *