آموزش تغییر دامنه سایت با حفظ اعتبار

تغییر دامنه سایت:

changing-domain-site

سلام به همه دوستان گلم برای شما هم پیش امده که بخواهید از سئو سایت یک دامنه بهتر یا یک برند جدید ایجاد کنید بزارید ببینیم گوگل در این باره چه میگویید و چه نکته های را برای شما بازگو کرده است و در ادامه به اموزش میپردازیم.

تغییر دامنه
لطفا به ما اطلاع زمانی که شما برنامه ریزی برای تغییر نام دامنه خود را دهید. تغییر دامنه سایت خود را بدون آگاه کردن ما ممکن است باعث شود سایت خود را به از شاخص اخبار ما کاهش یافته است. به منظور خود را به بهترین شانس ممکن است از اجتناب از وقفه در خزنده را، این مراحل را دنبال:
1. هنگامی که سوئیچ به اتمام است، ارائه آدرس سایت جدید خود را .
2. بسته به ماهیت تغییر وب سایت خود، تیم ما شما اجازه می دانم گام های بعدی. برای انواع خاصی از تغییرات، ما آدرس سایت خود را بلافاصله تغییر خواهد کرد. برای دیگران، ما باید دوباره بررسی سایت خود را برای اهداف کیفیت.
3. پس از تغییر ساخته شده است، شما می توانید بررسی کنید که مقالات از دامنه جدید خود را شامل می شوند. لطفا دستورالعمل در مورد نحوه انجام این کار در بررسی این مقاله .
4. بعد، پس از تأیید مالکیت برای دامنه جدید خود، لطفا ثبت URL هایی که بخش خود را و برچسب های وابسته در داخل به روز رسانی مرکز ناشر اخبار گوگل .
5. در نهایت، اگر شما با استفاده از اخبار نقشه سایت گوگل (توصیه شده) دوباره ایجاد نقشه سایت اخبار خود را با دامنه جدید خود را، و ارسال مجدد آن را در کنسول جستجو .
لطفا توجه داشته باشید که ما قادر به تضمین که تغییر دامنه خود را با پردازش وقفه از مقالات خود را منجر خواهد شد، اما پس از این مراحل باید حداقل رساندن احتمال قطع کمک کند.Changing domain

خوب در قسمت سئو دامنه به همه عوامل موثر برای گرفتن یک دامنه توضیح دادیم خوب شما وقتی دامنه جدید میگیرید چه کارها باید انجام دهید که تمام مطالب و صفحه اصلی و اعتبار سایت قبلیتون به دامنه جدید انتقال پیدا کند و موفق بشید ریدایرکت 301 کامل را درست انجام دهید.

1-تغییر دامنه با ست کردن dns ها روی هاست اصلی:

در درجه اول شما باید چک کنید دسترسی تونه به تنظیمات دامنه و بعد از ان باید dns ها روی به هاستتونو به دامنه انتقال بدید و چند ساعت بستگی به پسوند دامنه دارد تا تنظیمات انجام شود و بعد از ان دامنه جدید را باید در هاست دامنه قبلی خود (چه سی پنل و چه دایرکت ادمین)باید اضافه کنید خوب ما اموزش سی پنل را اموزش میدهیم.
تغییر دامنه در سی پنل:
خود شما برای تغییر دامنه در سی پنل باید به قسمت addon domains بروید و جاهای مختلف را به ترتیب زیر وارد کنید:
New domain name:نام دامنه جدیدتان را وارد کنید مثلا seomavi.ir
Subdomain/ftp username:در این قسمت اسم ساب دامنه که seomavi است را وارد کنید.
Document root:در این قسمت فولدر اجتماعی یا همان بخش public_html/ را وارد کنید.
Password:خوب شما باید پسورد انتخاب کنید.
و بعد از انجام تنظمیات فوق(چک کنید که تمام موارد بالا صحیح باشد) دامنه را ادد کنید خوب تا اینجا شما دامنه جدید را به هاست اصلیتون معرفی کردین و تنظمیات dns دامنه جدید هم اماده کردید و به هاست اصلیتون(همون هاست دامنه قبلی) تغییر دادید خوب حال باید ریدایرکت را انجام بدهید.

2-ریدایرکت 301 در تغییر دامنه سایت:

خوب شما برای اینکه کل اعتبار قبلی دامنه تون به دامنه جدید انتقال پیدا کنه باید از ریدایرکت 301 برای اینکار استفاده کنید دقت کنید ریدایرکت 301 با ریدایرکت 302 متفاوت است و برای اینکه برای همیشه اعتبار دامنه را به دامنه جدید انتقال دهید باید از ریدایرکت 301 استفاده کنید.خوب شما باید کد زیرا در .htaccess هاست خود کپی کنید تا امنه درست ریدایرکت شودد به جای دامنه old.com دامنه قدیمی به جای new.com دامنه جدید را قرار دهید و بعد از ان فایل را ذخیره کنید.

3-تغییرات که باید در گوگل وب مستر تولز انجام دهید:

خوب شما باید هر دو دامنه را در گوگل وب مستر تولز ویریفای کنید تا گوگل به طور صحیح متوجه تغییر دامنه شما شود بعد از ان باید باید به وبمستر تلوز بروید و دامنه قبلی خود را به اددرس جدید تغییر دهید چگونه خوب اول در قسمت سمت راست بالا کنار help روی تنظیمات کلیک کنید و گزینه تغییر ادرس “Change of Address” کلیک کنید در این قسمت که در عکس میبینید دامنه جدید را معرفی کنید.

changing-domain-site

4-تنظیمات پایانی تغییر دامنه:

خوب شما باید تمام موراد بالا را چک کنید که اشتباه صورت نگیرد چون ایندکس شدن مطالب با دامنه جدید زمان بر است اگر اشتباه کنید شاید زمان زیادی از دست دهید شما باید در تنظیمات همگانی وردپرس دامنه قبلی دامنه جدید را وارد کنید تغییر تنظیمات بالا را وقتی انجام دادید باید کمی صبر کنید تا تغییرات صورت گیرد بخش ایندکس را نمیگوییم بخش تنظیمات در هاست و دامنه و گوگل وبمستر پس عجله نکنید.

5-چقدر طول میکشد که دامنه جدید با مطالب دامنه قبلی ایندکس شود:

به قدرت دامنه و مطالب بستگی دارد اما شما نباید بگید چقدر طول کشید وسواس به خرج ندهید یک سایت که من به تازگی تغییر دامنه داد به راحتی تمام مطالب ان با دامنه جدید ایندکس شد پس ترس نداشته باشید که ایا دامنه جدید معتبر است یا نه ایا ایندکس میشود یا ایا بازدید کننده های ما از بین میرود یا نه پس صبور باشید.

6-اشتباهات رایج در مورد دامنه:

دوستانی که میگویند ما یک سایت زدیم نگرفت حال برویم یک دامنه بخریم دوباره شروع کنیم حتما موفق میشویم این را بدونید که گوگل به مطالب که چند سال از انها میگذارد اهمیت بیشتری میدهد و برای انها رتبه قائل است پس اگر میخواهید با دامنه جدید هم شروع به کار کنید مثلا 100 مطلب دامنه قدیم را رها نکنید که چون بازدید کننده ندارد یا نظر نمیدهند باور کنید وقتی شما سایت را تازه به گوگل معرفی میکنید وارد جعبه سیاه میشوید و تقریبا 6 ماه بستگی به خودتان دارد که بیرون میاید مطالب شما شاید رتبه خوبی نداشته باشد پس دامنه را رها نکنید من دیده ام دامنه رها شده و یک نفر دیگه اون را ثبت کرده و از اعتبار گذشته ان به همه جا رسیده و حالا این بنده خدا حسرت میخورد پس اولا صبور باشید دوما اگر میخواهید دامنه جدید استفاده کنید از این روش استفده کنید تا اعتبار شما از دست نرود.

7-ایا بک لینک های ما هم به دامنه جدید انتقال پیدا میکند:

اعتبار ان بک لینک های به دامنه جدید انتقال پیدا میکند پس نگران از بین رفتن بک لینک ها نباشید بعضی دوستان میگویند اما تا میتوانید سعی کنید از تغییر دامنه خودارری کنید بک لینک ها به وسلیه ریدایرکت به دامنه جدید انتقال پیدا میکنند اما روند کمی زمان بر است و به حجم لینک های شما که از سایت های مختلف امد است بستگی دارد اگر تمام موارد را درست انجام دهید خیلی راحت دامنه شما ریدایرکت میشود.

8-چرا برای تغییر برند یا تغییر دامنه بهتر است از افزونه استفاده نکنیم:

امروزه افزونه (به غیر از استاندارهای جهانی) شاید برای کارهای از این قبیل جالب نباشند شما فکر کنید افزونه تغییر دامنه شما دچار مشکل شود چه اتفاقی میافتد ربات گوگل دوباره به سایت قبلی شما وارد میشود پس هم استفاده از افزونه زیاد کار هاست و سایت را مختل میکند هم شاید در برخی موارد افزونه غیر فعال یا درست کار نکند پس در مواردی که خیلی مهم است سعی کنید از روش دستی استفاده کنید که زحمات شما به باد نرود نکته دیگر در مورد افزونه تغییر برند بهتر است به صورت دستی انها را تغییر دهید به مرور زمان تکرار میکنم به مرور زمان و عنوان سایت را هم به برند جدید انتقال دهید و تمام برند خود را در شبکه های اجتماعی و فروم ها تغییر دهید تا برند جدید شما شناخته شود و همه بدانند این همان سایت مثلا سایت سئو ماوی است.پشنهاد میکنم مقاله برند سازی را مطالعه کنید.

8-بعد از ثبت دامنه جدید برای ان سایت مپ قرار دهید:

حتما برای دامنه جدید در گوگل وب مستر تولز خوب برای ان سایت مپ را معرفی کنید خود گوگل هم برای تغییر دامنه این را گوشزد کرده است و گفته اس که بعد از اتمام مراحل ما را از تغییر دامنه مطلع کنید پس مراحل را پشت سر هم انجام دهید گوگل گفته است شاید زمانی طول بکشد تا تمام مطالب شما خوب ایندکس شود.از آموزش سئو سایت مپ بسیار مهم است.

9-حرف پایانی تغییر دامنه سایت:

خیلی از دوستان بر این باور بودند که اگر دامنه تغییر کند و از روش اساندارد دامنه را انتقال دهیم تمام اعتبار از بین میرود درست است که مقداری از وردی های شما در یک وقفه زمانی کاهش میابد اما بعد از مدتی که مطالب شما دوبار ایندکس میشود حتما بازدید کننده ها به سایت شما برمیگردند تگار این موضوع نباشید شما میتوانید در زمان تعطیلات مثلا عید که بازدید های به خاطر مسافرت های نورورزی کاهش میابد این عملیات را انجام دهید تا خیلی از بازدید کننده را از دست ندهید و بعد از مدتی خود سایت روبه راه میشود مطلب خیلی مهم برند شما است اگر برند دامنه قبلی شما قوی است حتما به همه بگویید که این سایت همان برند قبلی است بارها شده است که دوستان با تغییر دامنه بازدید کنندگان خود را از دست داده اند و باز هم که دامنه قبلی را قرار دادند بازدید کننده گان برنگشتن چون کاربران زودتر از ربات ها از سایتی دلسرد میشوند شاید با یک صفحه 404 فکر کنند تمام سایت شما محتوا ندارد یا بی کیفیت است پس سعی کنید زمان دقیق و مناسب عملیات کامل و صبور باشید امیدوارم از این مطلب هم لذت برده باشید موفق باشید.

4 دیدگاه در “آموزش تغییر دامنه سایت با حفظ اعتبار

  • سلام.
    من کد ریدایرکت رو در اخر فایل .htaccess کپی کردم و فقط ادرس اصلی سایت به ادرس جدید ریدایرکت میشود ولی ادرس مطالب ریدایرکت نمیشن . مشکل از کجا میتونه باشه؟

  • سلام
    من دامنه IR به وبلاگ اضافه کردم می خواستم ببینم برای اینکه گوگل فقط دامنه IR را بشناسد چکار باید کرد ؟ آمار وبلاگ آمده پایین ممنون

    • سلام علی جان به نظر من اخر هر مطلب لینک منبع قرار بده اینطوری گوگل متوجه میشه سایت اصلی کدوم است مثلا برای فلان مطلب آدرس همون مطلب به عنوان منبع در تمام مطالب قرار بده موفق باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *